Our Team

You are here: Home / Our Team

Gökhan Ergan

Hi everyone, I have lived in Ankara most of my life. I have graduated from the Biology Department of Hacettepe University and have an MA in Ecology. I am working on fire ecology, post-fire regeneration, seed ecology and biodiversity issues. I have been working on projects on vector ecology, conservation biology and ecotourism. I like to do maintaining, hitchhiking, follow the roads that I do not know, produce handicraft items. I ponder about ecological problems caused by humanity, nature-friendly production systems and architecture.

e-mail: gokhanergan@gmail.com

Gizem Yılmaz

Nature is arouse my interest since an early age. Being consistent with this interest, I decided to study Biology. While I was a student Department of Biology at Hacettepe University, I gained knowledge and experiences about mountaineering. Also, I participated volunteering and training programs about Nature Conservation held by several NGOs in Turkey. After I graduated, I participated in the Environmental Education Exchange Program at Batumi Raptor Count in Georgia, 2013. With this program, I aware of fascinating raptor migration and I decided to pursue my career in this area. Then, I was accepted as an International Conservation Science Trainee at Hawk Mountain Sanctuary Association (Pennsylvania, USA), the oldest raptor conservation organization in the world. I learnt about raptor biology, research techniques, statistic and conservation in the spring term, 2015. After my internship, I had chance to see great raptor watch points such as Strait of Gibraltar, Strait of Messina and Organbidexka ColLibre at Mediterranean basin. Currently, I am working on raptor migration monitoring at Dardanelles and Bosphorus.

Onur Uluar

Çocukluğumdan bu yana çevremdeki her şeye duyduğum ilginin özelleşerek doğaya çevrilmesinin ardından 2011 yılında Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümü’ne girdim. Öğrenim hayatım boyunca çeşitli öğrenci topluluklarında aktif görev almaya çalıştım ve saha çalışmalarına katıldım. Buradan edindiğim deneyimlerle ne yöne gitmek istediğimin biraz daha kesinleşmesiyle birlikte 2015 yılında H.Ü. Biyocoğrafya Araştırma Laboratuvarı’nda Sylvia atricapilla (Karabaş ötleğen) filocoğrafyası üzerine olan yüksek lisans çalışmalarıma başladım. Şu anda ise bir yandan tez çalışmalarıma devam ederken bir yandan da bitmek bilmeyen merakım sebebiyle sürdürülebilirlik, permakültür, yeşil olan her şey ve sinemayla ilgilenmekteyim.

e-mail: onuruluar@gmail.com

Özgül Yahyaoğlu

Benim yolculuğum 2008 yılında biyoloji okumak için Antalya’dan çıkıp Ankara’ya gitmemle başladı. O günden sonra kuş gözlemciliğiyle tanıştım, tarım -özelinde organik tarım- ile haşır neşir oldum, evrim ve doğa eğitimine dair farkındalık kazandım. Aynı zamanda bu alanlarda faaliyet gösteren çeşitli derneklerde ve öğrenci topluluklarında gönüllü çalışmalara, araştırmalara ve eğitimlere katıldım. 2015 yılında biyolojiyle birlikte biraz da antropoloji okumuş ve uygulamalı biyolojide yüksek lisansımı bitirmiş olarak Hacettepe Üniversitesi’nden mezun oldum. Şu anda, bir yandan kuş gözlemciliğine devam ederken bir yandan da doğa-iklim- canlılık-yerküre-yaşanabilir-adalet- sürdürülebilirlik kelimeleriyle yeni cümleler kurmak gayretindeyim.

e-mail: ozgulyahyaoglu@gmail.com

Kaan Yence

Edirne’de doğdum. Lisans eğitimimi Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümünde tamamladım. Takip eden birkaç yıl Büyük Menderes ve Kızılırmak biyoçeşitlilik projelerinde çalıştım. Ilgaz Dağı Milli Parkı ekoturizm planı kapsamında yürüyüş yollarının belirlenmesi işinde arkadaşlarımla çalıştım. Bunun yanında birkaç yıl doğa turlarında rehberlik yaptım. 2014 yılında Trakya Üniversitesi Biyoloji Bölümünde yüksek lisansıma başladım.

Akademik ilgi alanlarım Tatlısu balıkları sistematiği, böcek sistematiği, ekoloji, doğa koruma. Bunun yanında sinema, mitoloji,  fantastik edebiyat beni heyecanlandıran alanlar. Ayrıca uzun yol bisikletçiliği,kampçılık,doğa yürüyüşleri,dağcılık hayatımın bir zamanında bulaşıp kendimi kurtaramadığım tutkularımdır.

e-mail: kaanyence@gmail.com

Nazlı Ayhan

Merhabalar, ben Nazlı 1988 Ankara doğumluyum. Lisansımı Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nde yaptım. Lisansıma paralel olarak Hacettepe Üniversitesi Antropoloji Bölümünde yan dal programını bitirdim. Lisansım süresince  bir çok bilimsel doğa çalışmasına katıldım ve doğa, bilim, sinema topluluklarında çalıştım. İki yıl boyunca aktif olarak kuş gözlem ile uğraştım. Yüksek lisansımı Hacettepe Üniversitesi Biyoloji Bölümü Evrimsel Genetik grubu ile meyve sineklerinin besin stresine karşı verdikleri moleküler ve popülasyon dinamiği tepkileri üzerine gerçekleştirdim. An itibari ile Aix Marseille Üniversitesi Viroloji bölümünde kumsinekleri ile taşınan virüsler üzerine doktoramı yapmaktayım. Bilim ile uğrasmak, doğanın içinde olmak, yeni insanlar, müzikler, filmler, kitaplar, mekanlar keşfetmek hayata dair en keyif aldiğım alanlar.

e-mail: nazliayhann@gmail.com

Nuri Engin

Merhaba. ’88 yılında Van’da doğdum. 19 yaşıma kadar bilfiil Hakkari-Van yollarında iken, lisans eğitimi  için geldiğim Antalya’da Akdeniz Üniversitesi, Turizm Fakültesinden mezun oldum. Öğrenim hayatım boyunca sürekli gezip, okuyup yeni kültürleri tanımaya koyuldum. Eğitim dönemi sonrası bir süre müzikle haşır neşir olduktan sonra nihayet yılların birikimi yazılım alanında öğrenim ve işler görmeye başladım. Hala zaman zaman blog yazmaya devam etmekle beraber, bol bol bisiklet sürmekte ve junior yazılımcı olarak projeler üretmekle meşgulüm.

e-mail: uzakkultur@gmail.com

Pınar Güler

Canlıların sahip oldukları özellikler yaşam süreleri boyunca çevresel ve genetik faktörlerin etkisiyle çeşitlenir. Bu varyasyon, canlıların hayat stratejilerini belirler ve uyum başarılarını artırır. Ben bu temelde, çevresel faktörlerin organizmaların yaşam stratejilerini ve komplex özelliklerin evrimini nasıl etkilediğini araştırmak için ekolojik sorular soruyorum.

Bu soruların cevaplarını anlamak için sosyal böcekler olan karıncalarla çalışıyorum. Bu organizmaların sosyal çevre etkisiyle bireysel ve grup uyum başarılarını nasıl değiştirdiklerini gözlemliyorum. Çünkü 15,000 den fazla tanımlanmış tür çeşitliliğine sahip bu canlılar dünyada tür çeşitliliği en yüksek gruplardan birisi ve sosyal olmaları evrimsel geçişlerin çalışılmasında bu organizmaları çok çekici kılıyor.

e-mail: pinargulerank@gmail.com